Jak stahovat videa z webu České televize, Nova a Stream.cz

Použitím přehrávače VLC media player

Jak stahovat videa z webu České televize, Nova a Stream.cz

Řada z Vás se mě ptala, jakým způsobem si mohu sám doma stáhnout moje oblíbené video, dokument, seriál nebo pořad, který se objeví na stránkách České televize, TV NOVA nebo Strem.cz. Rád bych Vám touto cestou poradil. Není to nic obtížného. Nepotřebujete být ajťák nebo umět html kód. Jediné, co budete potřebovat je VLC media player, přehrávač, který je zároveň jeden z nejrozšířenějších pro přehrávání videí na počítačích.Pokud jej na svém počítači nemáte nainstalovaný, můžete si jej stáhnout na oficiálních stránkách přehrávače zcela zdarma a nainstalovat si jej na svůj počítač. 

V prvním kroku je třeba vybrat si, které video chceme stáhnout. Pro ukázku jsem si vybral níže uvedené. Jak si můžete všimnout jedná se o zcela běžnou stránku iVysílání na webu České televize.

jak-stahnout-1

V dalším kroku je nutné, abyste na své klávesnici zmáčkli kombinaci CRTL + Shift + I  nebo klikněte pravým tlačítkem myši na obrazovku a poté klikněte na Prozkoumat. V pravé části obrazovky se Vám zobrazí tabulka, ve které najdete spoustu zajímavých věcí, třeba to, jak se části webu načítají nebo z jakých částí je stránka sestavena.

jak-stahnout-2

V Horní liště tabulky klikněte na Networks. Nyní se Vám začnou načítat všechny různé soubory, které na webu jedou či se postupně načítají a zobrazují. My si potřebujeme ale vyfiltrovat pouze video, které chceme stáhnout. Proto do kolonky filtr napíšeme m3u8. Nyní nám tam zůstane jen pár souborů, v nejlepším případě jen jeden. Pokud ne, je zapotřebí webovou stránkou Obnovit (refreshnout) a video spustit na stránce znovu, aby se tzv. nacashovalo (načetlo).

jak-stahnout-3

Klikněte na tento soubor pravým tlačítkem myši. Z nabídky zvolte Copy a následně Copy link address. Poté již přichází čas na přehrávač VLC media player.

jak-stahnout-3-5

Ve svém počítači si zapněte VLC media player. V nabídce Média zvolte Převést / Uložit.

jak-stahnout-4

V horní liště okna, které Vám vyskočilo, klikněte na Síť. Do pole Zadejte prosím adresu URL vložte klávesovou zkratkou CTRL + V url adresu, kterou jsme si zkopírovali v prohlížeči u videa. A klikněte na Převést / Uložit.

jak-stahnout-5

V této části si můžete zvolit typ videa, který chcete ve finále stáhnout. Standardním typem je formát MP4, se kterým se běžně setkáváte na YouTube a zároveň je skvělou volbou mezi kvalitou videa a jeho malou velikostí jako souboru. Dále zvolte adresář kam chcete soubor uložit a hlavně, jak se soubor bude jmenovat. Pak již stačí pouze kliknout na Spustit a video se Vám začne stahovat do počítače.

jak-stahnout-6

Po stažení stačí již jen video spustit a můžete sledovat svůj oblíbený pořad, dokument nebo seriál přímo na Vašem počítači a kdykoliv se k němu vrátit.

jak-stahnout-video-z-webu-ceske-televize-8

Stejný princip můžeme aplikovat i u dalších televizí, na jejichž stránkách se Vaše oblíbené video nachází. Příkladem může být například televize NOVA. Postupujeme úplně stejným způsobem. Výhodou stahování videí z webu Televize Nova je to, že daný soubor je již označen koncovkou .mp4 a nemusíte tedy v záložce Networks vůbec používat filtr, protože, jej vidíte na první pohled. Navíc vyfiltrováním m3u8 se Vám žádný soubor nezobrazí. Opět klikneme pravým myši na soubor a zkopírujeme si ho do VLC media playeru.

nova

Stejně jednoduché to je i u stahování videí z oblíbené internetové televize Stream.cz. Jak vidíte video soubor je už sám označený ve sloupci Typ jako video. Navíc je opět ve formátu .mp4 a tudíž opět nemusíte nic filtrovat a rozeznáte jej na první pohled.

monte

Pokud byste si však chtěli stahovat videa z televize Prima narazíte na problém, protože tímto jednoduchým postupem videa stáhnout prostě nelze. Je to dáno i spousty reklamami, které video dělí na postupně se přehrávající části. Je zapotřebí složitější nástroj ke stahování a navíc je nutné poté jednotlivé kusy videa, slepit dohromady ve střižně, což již je zbytečně pracné. Toto navíc není návod pro šíření videí z webu České Televize, TV Nova a Stream.cz po internetu apod., ale návod, jak pro vlastní potřeby si stáhnout zajímavý dokument, na který byste se rádi dívali opakovaně, ale kvůli kolikrát časově šibeniční dostupnosti k přehrání videí na iVysílání apod., byste mohli dokument na webu prošvihnout a nevidět jej.